Kiduga Aktivite Panosu Busyboard

90.00 TL

75.00 TL

Ürün sepete başarıyla eklendi. Sepete git

Tükendi 😢

Son 1 ürün!

Sayılı ürün

Stokta mevcut

Montessori pedagojisine göre hazırlanmış oyuncakların başında aktivite panoları yani busyboard’lar gelmektedir. Özellikle okul öncesi dönemdeki çocukların küçük kas becerileri ve zihinsel becerilerini geliştirmek açısından önemli bir ürün grubudur. Aktivite panoları çoğunlukla ahşaptan hazırlanırken Kiduga bu ürünleri kumaştan yapmaya başladı. Bu durumun en büyük sebeplerinden biri çocukların bu aktivite oyuncakları ile kendilerine zarar veremeyecek olmalarıdır. Kumaştan yapılan bu ürün grubu oldukça yumuşak bir yapıya sahiptir ve bu sayede çocuklarınıza rahatlıkla bu ürünleri aktivite panosu busyboard verebilirsiniz. Busyboard’ların genel mantığı çocuklarınızın gelişmesini en üst seviyeye çıkarmaktır. Okul öncesi dönemdeki çocuklarda bu gelişmeyi sağlarken ek olarak çocukların kısa sürede ilgisini çekecek ve en sevdiği oyuncaklardan biri olacaktır. Aktivite panosu Türkiye’de çok az bulunmaktadır. Kiduga’nın ana amacı özellikle Avrupa’da çok satılan Montessori oyuncaklarını Türkiye’ye getirmek ve bunu en sağlıklı koşullarda üretmektir.

AKTİVİTE TAHTASININ ÇOCUKLARDA GELİŞTİRDİĞİ ÖZELLİKLER

  • Mantıksal düşünme. Çocuklar aktivite panosu üstünde yer alan etkinlikler sayesinde bilişsel yetenekleri artacak ve bu sayede mantıksal düşünmeleri gün geçtikçe kuvvetlenecektir.
  • İyi motor becerileri. Aktivite panosu busyboard üzerinde yer alan etkinlikler sayesinde çocuklar küçük kas becerileri ve diğer motor becerilerini geliştirmelerine yardımcı olacaktır. İyi bir okul öncesi dönem geçirmenin ana koşullarından biri iyi motor becerilerine sahip olmaktır. İyi motor becerileri okula başlayan çocuklarda büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Örnek olarak yazmayı öğrenmeleri daha hızlı olacaktır.
  • Matematiksel beceriler. Busyboard üzerinde yer alan etkinlikler ile beraber çocuklarınızda matematiksel becerilerin güçlendiğini göreceksiniz.
  • Pratik davranış. Montessori oyuncakları en önemli katkılarından biri çocuklara pratik davranış şekilleri kazandırmaktır. Bu özelliği daha erken yaşta kazanan çocuklar kendi gelişimleri açısından çok daha iyi bir noktada olacaklardır.
  • Mekânsal hayal gücü. Günümüzdeki çocukların en büyük sorunlarından biri tek başına oyun oynama ve zaman geçirme sıkıntısıdır. Bu sıkıntının yok olmasını istiyorsanız, çocuklarınızda mekânsal hayal gücünü arttırmaya yönelik çalışmalarınız olmalıdır.

Aktivite panosu busyboard hiçbir zararlı fabrikasyon sürecine girmemiştir. Çocukların sağlığı ön planda tutularak hazırlanmış ve üretilmiştir. Özellikle okul öncesi dönemdeki çocuklarda Montessori oyuncakları ile zaman geçirmesi çok önemlidir. Kiduga sağlıklı Montessori oyuncakları üretimiyle her zaman sizin yanınızda olacaktır.

Kullanılan malzemeler: %100 organik kumaş, keçe, çeşitli düğmeler ve klipsler

Boyut: 30 x 30 cm

Önerilen yaş: 1+

Yıkama talimatları: Sadece elle yıkama

Aktivite Panosu BusyboardMontessori Oyuncakları