Kiduga Eğitici Oyuncak Küp Rosa

90.00 TL

75.00 TL

Ürün sepete başarıyla eklendi. Sepete git

Tükendi 😢

Son 1 ürün!

Sayılı ürün

Stokta mevcut

EĞİTİCİ OYUNCAK KÜP ROSA

  • Montessori pedagojisinden faydalanarak hazırlanan Kiduga küp serisi, çocuklarınızın ve bebeklerinizin duyusal ve ince motor becerilerini geliştirmek için üretilmiştir.
  • Eğitici oyuncak çeşitleri bebekler ve çocuklar için mükemmel bir oyuncak seçimi olacaktır. Okul öncesi dönemdeki çocuklarınız ürünlerin ilgi çekici tasarımları sayesinde kısa süre içerisinde en sevdiği oyuncaklardan biri olacağına emin olabilirsiniz.
  • Eğitici oyuncak küp serisinde bulunan canlı renkli ve farklı dokulu kumaş türleri içeren çiçek sayesinde çocukların ve bebeklerin ilk bakışta ilgisini çekecek bir oyuncaktır.
  • Küp oyuncağın üzerinde olan oyunlar ve farklı dokular sayesinde çocukların ve bebeklerin duyusal ve ince motor becerisi artmaya başlayacaktır. Okul öncesi dönem eğitiminde büyük değere sahip olan duyusal ve ince motor becerileri gelişimi bu tarz oyuncaklarla daha güçlü gelişecektir.
  • Kullanılan malzemelerin içeriği bunlardır; kumaş çeşitleri, düğme, kurdele ve alerjik olmayan sünger ile doldurulmuştur.
  • Ürünün boyut bilgileri, bir ayrıtı 10 cm olan küp. Avrupa’da bebeklerin gelişimi için en çok önerilen oyuncak boyutları bu boyuttur.

EĞİTİCİ OYUNCAK SEÇİMLERİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Eğitici oyuncak ve materyallerinin temeli 19. Yüzyıl ve 20. Yüzyılda atılmıştır. Montessori materyalleri sayesinde okul öncesi dönemde olan bebekleriniz ve çocuklarınızın bilişsel yetenekleri güçlü hızda gelişmektedir. Bebekler ve çocuklar için beyin gelişimi çok önemli bir durumdur. Bilişsel yetenekler bu yaş aralığında güçlü bir şekilde artabilir. Eğitici oyuncak küp rosa ile çocuklarda kısa sürede önemli bir değişimler fark edebilirsiniz. Montessori ve Waldorf eğitim sistemi yalnızca çocukların bilişsel gelişimi üzerine odaklanmış bir düşünce sistemidir. Bu yüzden bu oyuncakların piyasada satılan Çin oyuncaklarına göre daha basit tasarımlara sahiptir. Kiduga oyuncakları Montessori pedagojisinden ortaya çıkmıştır. Bu yüzden ilk olarak çocukların gelişimi üzerine çalışmak hedefimizdir. Oyuncaklarımız tasarlanma aşamasında özel çalışmalar yapılmaktadır. Örnek olarak kumaşların renk tonu seçimlerinin çocukların ilgisini çekecek şekilde hazırlanması denilebilir. Çocuklar için en canlı ve dikkat çekici renkler ile hazırlanan Kiduga oyuncakları güzel tasarım ve güçlü eğitimi bir araya getirmek amacındadır. Eğitici oyuncak küp rosa çocuklarınızın sağlığı ön planda tutularak tasarlanmıştır. Ürün materyali seçimlerinde titizlikle davranılmıştır. OECD’nin yayınladığı raporlara göre gelişmiş ülkelerin okul öncesi eğitime harcadığı para ilkokul dönemine göre çok daha fazla olduğu görülmektedir. Bu büyük farktan anlaşıldığı gibi iyi bir okul öncesi eğitimi iyi bir ilkokul dönemini hazırlamış olacaktır. Gelişmiş ülkelerin bu durumu kavramasından itibaren tüm dünyada bu yöne doğru bir ağırlık başlamıştır. Kiduga oyuncaklarını diğer piyasadaki oyuncaklardan ayıran 2 önemli özellik bulunmaktadır. Özelliklerden biri kaliteli maddelerle anti kanserojen ürünler ortaya çıkarmaktır, diğeri Montessori felsefesiyle beraber okul öncesi dönemdeki çocukların bilişsel gelişimini arttırmaktır. Kiduga’nın çocuk gelişimi ile ilgili makalelerini inceleyebilirsiniz.

Montessori küpMontessori oyuncakEğitici oyuncak