Kiduga Eğitici Oyuncak Küp Rosso

90.00 TL

75.00 TL

Ürün sepete başarıyla eklendi. Sepete git

Tükendi 😢

Son 1 ürün!

Sayılı ürün

Stokta mevcut

EĞİTİCİ OYUNCAK KÜP ROSSO

  • Montessori bilgi hazinesinden yararlanılarak ortaya çıkmış Kiduga küp serisi, okul öncesi dönemdeki çocukların duyusal becerileri ve ince motor (küçük kas gelişimi) becerilerini geliştirmek için tasarlanmıştır.
  • Eğitici oyuncak ürün gruplarımız okul öncesi dönemdeki çocuklar için harika bir seçim olacaktır. Okul öncesi dönemdeki olan çocuklar küp serisinin ilgi çekici tasarımları sayesinde kısa sürede bu oyuncakları çok sevecek ve yanlarından ayırmak istemeyeceklerdir.
  • Montessori oyuncak küp serisinde yer alan canlı renkli ve farklı dokulu kumaş türleri ile oluşturulmuş çiçek sayesinde çocuklarınızın ilk bakışta ilgisini çekecek bir oyuncaktır.
  • Oyuncak küpte yer alan oyunlar ve farklı dokular sayesinde okul öncesindekilerin duyusal ve ince motor becerisi güçlenmeye devam edecektir. Okul öncesi dönemde güçlü değere sahip olan duyusal ve küçük kas gelişimi becerileri bu tarz oyuncaklarla daha güçlenecektir.
  • Kullanılan malzemelerin içerikleri belirtilmiştir; dokulu kumaş çeşitleri, renkli düğme, pamuklu kurdele ve alerjik olmayan sünger ile oluşmuştur.
  • Ürün boyut bilgileri: bir kenarı 10 cm olan küp. Amerika’da bebeklerin gelişimi için en çok önerilen oyuncak boyutları yaklaşık olarak bu boyutlardadır.

EĞİTİCİ OYUNCAK SEÇİMLERİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Eğitici oyuncak ve materyal temelleri 19. Yüzyıl ve 20. Yüzyılda atılmıştır ve bu süreçten sonra çok hızlı bir gelişme dönemi göstermiştir. Montessori oyuncaklar ile okul öncesi dönemde olan çocukların zihinsel yetenekleri güçlü bir hızda gelişecektir. Okul öncesi dönemdekiler için beyin gelişimi çok önemlidir. Zihinsel yetenekler bu yaş aralığında güçlü bir şekilde artma kapasitesine sahiptir. Eğitici oyuncak küp rosso çocuklarınızda kısa sürede önemli bir değişikler görebilirsiniz. Montessori ve Waldorf eğitim sistemi yalnızca çocukların zihinsel gelişimi üzerine odaklanmış bir düşünce sistemidir. Bu nedenle Kiduga oyuncaklarının piyasada satılan Çin oyuncaklarına göre daha basit tasarımlara sahiptir. Kiduga oyuncakları Montessori bilgi hazinesinden ortaya çıkmıştır. Bu yüzden ilk hedefimiz çocukların gelişimi üzerine çalışmaktır. Montessori oyuncaklar tasarlanma aşamasındayken özel çalışmalar yapılmaktadır. Örnek olarak kumaşların renk tonları çocukların dikkatini en kısa sürede çekecek şekilde seçilmiştir. Çocuklar ve bebekler için en canlı ve dikkat çekici renkler ile hazırlanan Kiduga oyuncakları çekici tasarım ve güçlü eğitim sistemini bir araya getirmek amacıyla hazırlanmaktadır. Eğitici oyuncak küp rosso çocukların sağlığını en üst seviyede düşünerek tasarlanmıştır. Ürün materyali titizlikle seçilmiştir. OECD belgelerine göre gelişmiş ülkelerin (Avrupa ve Amerika) okul öncesi eğitime harcadığı para miktarı ilkokul dönemine göre harcadığından çok daha fazla olduğu görülüyor. Bu büyük farktan da anlaşıldığı gibi güçlü bir okul öncesi eğitimi iyi bir ilkokul döneminin yolunu açacaktır. Avrupa ülkelerinin bu durumu öğrenmesiyle itibaren tüm dünyada bu yöne doğru bir ağırlık başlamıştır. Kiduga oyuncaklarının diğer piyasa oyuncaklarından ayıran iki güçlü konu bulunmaktadır. Konulardan biri kaliteli maddeler kullanarak anti kanserojen ürünler üretmek, diğeri ise Montessori bilgi birikimiyle beraber okul öncesi dönemde olan çocuklarda zihinsel gelişimi arttırmaktır. Kiduga’nın çocuk gelişimi ile ilgili yazılarını takip edin.

Montessori küpMontessori oyuncakaktivite küpü